KONST / Litografier / Litografi 7542035
*
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 april 2012
kl 18:49:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/4 18:01:56
1
300 kr
21/4 17:19:23
2
150 kr
21/4 17:19:50
2
250 kr
21/4 17:20:26
2
500 kr
23/4 18:44:52
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21
-
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43
-
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19
-
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48
-
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18
*
Curt Hillfon
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
nr 754 2035
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Litografi, Curt Hillfon (f. 1943), EA (konstnärens exemplar), motivets mått: 88x62
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 550 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 april 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/4 18:01:56 | 1 | 300 kr |
21/4 17:19:23 | 2 | 150 kr |
21/4 17:19:50 | 2 | 250 kr |
21/4 17:20:26 | 2 | 500 kr |
23/4 18:44:52 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon grafik konstnärens exemplar litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
5130 Färglitografi
Franco Costa (f. 1934), Italien. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:21 -
2083 Färglitografi
Leif Nielsen (1920-2004), Danmark. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:43 -
5370 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:12
-
5374 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 19:19 -
7078 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:48 -
6071 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad e..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
13 maj kl 18:18